Syyskauden pelit ja treenit hyvässä vauhdissa
TPK 2012Julkaistu: 10.08.2025 09.19

Syyskauden pelit ja treenit hyvässä vauhdissa

Kesätauolta palattiin heinäkuussa vauhdikkaasti ja syksyn pelit, sekä harjoitukset ovatkin nyt täydessä käynnissä. Elokuussa joukkue on osallistunut jo kahteen turnaukseen, joissa nähtiin hienoja suorituksia, vahvaa joukkuehenkeä ja saatiin paljon oppia tulevaan.

Syksyn sarjapelejä joukkue pelaa kahdella peliryhmällä ja yhteensä 24 pelaajalla. Tämä takaa runsaasti peliaikaa ja arvokasta pelikokemusta kaikille. Avauspelit olivat vaikeita, mutta seuraavista otteluista molemmat peliryhmät nappasivat voitot - upeaa työtä koko porukalta!

Harjoituksissa on ollut innostunut ilmapiiri ja tekemisen taso on pysynyt korkeana. Uutena juttuna syksyllä on aloitettu juoksuvalmennus, jonka tavoitteena on kehittää pelaajien nopeutta, kestävyyttä ja juoksutekniikkaa.

Kaikki uudet innokkaat pelaajat ovat lämpimästi tervetulleita mukaan. Joukkue tarjoaa hyvän mahdollisuuden kehittyä, saada uusia kavereita ja pelata hyvässä porukassa!

Turun Pallokerho ry
Toimisto
Hippoksentie 6
20720 TURKU
toimisto(a)turunpallokerho.fi