
Joukkueen treenivuoro on sisäkaudella keskiviikkoisin klo 18-19 Impivaaran jalkapallohallissa – loistavat olosuhteet lasten harjoitella! Joukkue treenaa aluksi kerran viikossa, myöhemmin keväällä ja kesällä kaksi kertaa viikossa.
Mukaan ovat tervetulleita kaikki 2017-2018-syntyneet tytöt. Jos lapsi on syntynyt alkuvuonna 2019 tai loppuvuonna 2016, kannattaa tulla mukaan kokeilemaan. Joukkue tulee pelaamaan Palloliiton alueellista jalkapallo- ja futsalsarjaa.
Ota kaveri mukaan ja ilmoittaudu TPK:n verkkosivuilta löytyvällä lomakkeella.
Kysyttävää? Ota yhteys TPK:n toimistoon: toimisto@turunpallokerho.fi tai 0400 186 736
Jalkapallo on kansainvälinen kieli ja laji, joka tarjoaa perheen joukkuekavereista, seurasta ja jalkapalloyhteisöstä. Laji opettaa yhteistyötaitoja ja kommunikointia. Pelaaminen tarjoaa käsinkosketeltavia esimerkkejä kehittymisestä ja kyvyistä. Fyysinen ja psyykkinen vointi paranee, jalkapallo on tapa purkaa stressiä ja luo hyvää mieltä suojaamaan kasvavaa tyttöä.
Tutkimusten mukaan tytöt jotka harrastavat jalkapalloa:
Maaliskuun ajan voi kokeilla ilmaiseksi. Ota kaveri mukaan ja tule treenaamaan!
Seuramaksu kevätkaudelta (tammi-kesäkuu) 65 € ja syyskaudelta (heinä-lokakuu) 65 €. Hinta sisältää jäsenmaksun, treenipaidan, Palloliiton pelipassin ja vakuutuksen. Toiminta on Boostii-etukelpoista. Marraskuun 2026 alusta toimintamaksu on seuran normaali maksu, joka vaihtelee lapsen iän ja toiminnan laajuuden mukaan.
| 26.02.2026 19.46 | Tule mukaan! Toiminta käynnistyy 4.3. |
| 16.11.2025 20.27 | Tyttöjoukkuetoiminta käynnistyy ke 4.3. |