VALMENNUSKOULUTUSTA – TPK:n valmennuslinjan laadintaan liittyvät koulutukset jatkuvat
Turun Pallokerho ryJulkaistu: 08.01.2023 18.39

VALMENNUSKOULUTUSTA – TPK:n valmennuslinjan laadintaan liittyvät koulutukset jatkuvat

Lumisade ja tuuli eivät haitanneet seuran valmentajia ja 2010- ja 2011-syntyneitä reippaita pelureita, kun valmennuslinjan laadintaan liittyvän koulutuksen osa 2 käynnistyi sunnuntaina 8.1. Kupittaalla. Päivä alkoi Jari Karjalaisen vetämällä luennolla ja jatkui ulkona kirpeässä pakkassäässä. Parin tunnin treenisession jälkeen oli lounastauon ja palaverin paikka. Lämmittelyn ja ruokailun jälkeen päivä jatkui kentällä harjoitteiden merkeissä.

Valmennuslinjan laatiminen ja siihen liittyvät valmentajien koulutustilaisuudet ovat seuran vuoden 2023 tavoitteista priorisoitu tärkeimmiksi. Koulutukset jatkuvat jo 12.2.

Kiitos kaikille mukana olleille! Erikoiskiitos mukana olleille junnuille. Oli hieno päivä ja paljon saatiin uutta oppia.