Tule meille valmentajaksi!
Turun Pallokerho ryJulkaistu: 18.06.2024 20.00

Tule meille valmentajaksi!

TPK hakee juniorivalmentajia kaudelle 2025

Oletko harkinnut valmentajaksi ryhtymistä? Haluaisitko kehittyä lasten ja nuorten ohjaamisessa? Suunnitteletko valmentamisesta uraa?

Haemme valmentajia juniorijoukkueisiimme. Seurassamme on kaikki ikäluokat 2013/2014-syntyneistä A-juniori-ikäisiin. Syksyllä 2024 aloittaa myös 2017-syntyneiden ikäluokka. Valmentajan tehtävään on mahdollista yhdistää kaupungin Liike-kerhojen ohjausta arki-iltapäivisin.

Seuran periaatteisiin kuuluu, että kaikilla on mahdollisuus harrastaa omalla taitotasollaan. Panostamme valmentajien koulutukseen ja osaamiseen. Haluamme luoda seurassa harrastaville turvallisen ja myönteisen ilmapiirin ja ympäristön.

Ikäluokan vastuuvalmentajan pesti sopii sinulle, jolla on jo valmennuskokemusta jalkapallosta ja/tai futsalista. UEFA C-kurssi on etu. Jos et ole kurssia suorittanut, suoritat sen meillä. Seura tukee taloudellisesti valmentajien kouluttautumista.

Valmentajan pesti sopii sinulle, joka vasta aloittelet valmentajana. Toimit tiiviissä yhteistyössä joukkueen vastuuvalmentajan (ja seuran valmennuskoordinaattorin) kanssa. Kaikki valmennus- ja kasvatuskoulutus ja -kokemus katsotaan eduksi.

Tarjoamme:
  • Valmentajan omien tarpeiden ja toiveiden mukaan räätälöidyn koulutuspolun
  • Palloliiton koulutukset koulutussuunnitelman mukaan
  • Mutkatonta ja joustavaa yhteistyötä joukkueiden välillä ja seuran sisällä
  • Seuran johdon tuen työssä ja sen kehittämisessä
  • Seuran valmentaja-asun
  • Korvausta kuluista (esim. km-korvaus)

Edellytämme halua ja kykyä sitoutua seuran valmennuslinjaan. Seuramme on päihteetön ja nuuskaton. Lasten ja nuorten parissa toimivilta edellytetään rikostaustaotetta.

Tiedustelut ja yhteydenotot: seuratyöntekijä Ville Koskinen, toimisto | puh. 0400 186 736 | toimisto@turunpallokerho.fi

Turun Pallokerho ry
Toimisto
Hippoksentie 6
20720 TURKU
toimisto(a)turunpallokerho.fi