Tänään ehtii vielä tilata Banskut!
TPK B-junioritJulkaistu: 24.03.2025 12.00

Tänään ehtii vielä tilata Banskut!

Nyt tilattavissa rakkaan harrastuksen hajuhaittaa poistamaan BootBananas -kengänraikastimet! Hinta 18e/banskupari, 35e/2 paria tai 50e/3 paria! Samalla tuet TPK:n B-juniorijoukkueen toimintaa!

Tilaukset ja maksut 25.3. mennessä FI17 5710 0420 6482 14/ TPK B-juniorit. Toimitus sunnuntaina 6.4. klo 17:30-18:30 LähiTapiola Areenalta. Tarvittaessa toimituksesta voidaan sopia.

BootBananas on luonnollinen kengänraikastin joka ei sisällä kemikaaleja. Kosteutta imevät mineraalit ja tuoksuvat antibakteeriset eteeriset öljyt pitävät jalkineet kuivina ja raikkaina! Kiva ja käytännöllinen lahjaidea!

Raikastaa ja kuivaa nappikset, luistimet, kiipeilykengät, tennarit ja mitkä tahansa hikiseen käyttöön joutuvat kengät.

  • Ainesosat: luonnollisesti kosteutta imevä bambu-puuhiili, natriumkarbonaatti, zeoliitti sekä luonnolliset hajusteet (laventeli, sitruuna, patsuli ja teepuuöljy)
  • Banaanin kuori on 100% puuvillaa, joka mahdollistaa aktiivisten ainesosien imevän kosteutta ja neutralisoivan hajuja. Kun banaanisi imevät kosteutta, ne hiljalleen “kypsyvät” ja muuttavat väriä.

Tuotteen säilytys/huolto:

  • Älä säilytä muovipussissa kosteina
  • Kuivata banaanit ajoittain. Jos banaanit ovat imeneet paljon hikeä, kuivata ne auringossa tai lähellä lämpöpatteria
  • Älä altista äärimmäisellä kylmyydelle. Jos banaanit on jätetty yön yli autoon, kuivata ne ja puristele paakut pois.
  • Banaanit “kypsyvät” käytön myötä. Kun ne ovat kokonaan muuttaneet väriä, on aika vaihtaa uusiin. Tämä tapahtuu noin 6-12 kuukauden kuluessa.
  • Voidaan hävittää talousjätteen mukana.

Vinkkaa tilausmahdollisuudesta myös tutuillesi!

Lisätiedot: senni_kiukainen@hotmail.com

Turun Pallokerho ry
Toimisto
Hippoksentie 6
20720 TURKU
toimisto(a)turunpallokerho.fi